Letnie kino pod chmurką wraca do Chorzowa. Miasto zaprasza mieszkańców na pierwszy w tym sezonie seans w ramach Czwartkowego Kina Plenerowego, który odbędzie się w czwartek, 2 lipca, o godz. 21:00 na Klimzowcu, przy ul. Gałeczki.
Tym razem to sami chorzowianie zdecydują, jaki tytuł zostanie wyświetlony podczas plenerowego pokazu. W internetowym głosowaniu można wybierać spośród czterech filmowych propozycji.
Do wyboru są:
„Bracia Sisters” z 2018 roku – western o dwóch braciach tropiących poszukiwacza złota na Dzikim Zachodzie.
„Legalna blondynka” z 2001 roku – kultowa komedia o Elle Woods, która rozpoczyna studia prawnicze i udowadnia, że pozory potrafią mylić.
„Złap mnie, jeśli potrafisz” z 2002 roku – oparta na faktach historia młodego oszusta ściganego przez agenta FBI.
„Terminal” z 2004 roku – wzruszająca opowieść o człowieku, który zostaje uwięziony na lotnisku i próbuje odnaleźć się w zupełnie nietypowej sytuacji.
Głosowanie trwa do 28 czerwca 2026 roku do godz. 23:59. Swój wybór można oddać za pośrednictwem strony:
https://dr.chorzow.eu/
Czwartkowe Kino Plenerowe to jedna z tych miejskich inicjatyw, które dobrze wpisują się w wakacyjny rytm Chorzowa. Bez biletów, bez pośpiechu, za to z możliwością spędzenia wieczoru w sąsiedzkiej atmosferze — z rodziną, znajomymi albo po prostu pod chmurką, przy dobrym filmie.
Organizatorzy zapowiadają również, że — jak zawsze — na miejscu będzie czekał darmowy popcorn.




